Pasjans Pająk | Rummy | Gry Pasjans | Pasjans Piramida | Freecell | Pasjans Klondike

Pokazać znajomym lubisz grać to gra karciana pasjans!

   

if you’re new to playing Solitaire

Pasjans Pająk

Zasady Spider Solitaire: Naucz się grać w tę grę Pasjans Pająk.
Ustawić:
Ta gra jest rozgrywana dwoma pełnymi taliami, 104 kartami. Rozpoczynając nową grę, 54 karty są podzielone na 10 tablic. Pierwsze 4 tablice mają po 5 kart, a pozostałe po 5 kart. Górna karta każdego stołu jest odkryta, a reszta pozostaje zakryta. Pozostałe 50 kart należy umieścić na stosie w lewym górnym rogu ekranu.
Ruchy:
Celem gry jest tworzenie ciągów kart w tym samym kolorze, od asa do króla. Zawsze możesz przenieść kartę na kartę o wyższej randze. Jeśli na przykład masz 7 trefl, możesz umieścić ją na 8 trefl lub 8 kier, karo lub pik. Możesz więc umieszczać karty na innych kartach w różnych kolorach. Gdy zdobędziesz całą serię kart, zostanie ona usunięta ze stołu. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy układ kart jest w tym samym kolorze.
Jeśli w jednym biegu karty są w tym samym kolorze, możesz przenieść je wszystkie w tym samym czasie. Na przykład, jeśli masz od 8 pik do 6 pik, możesz kliknąć i przenieść je wszystkie razem na 9 w dowolnym kolorze. Jeśli jednak masz 8 trefl, 7 karo i 6 czegoś innego, nie możesz ich przesuwać razem. Następnie będziesz musiał przesuwać je jeden po drugim.
Jeśli masz puste tableau, możesz przenieść dowolną kartę lub częściowy bieg na to puste miejsce.
Zbiory:
Kiedy nie masz już żadnych ruchów, które możesz wykonać na stole, możesz kliknąć akcje w lewym górnym rogu. Spowoduje to przeniesienie 10 kart z magazynu na stół, umieszczając 1 kartę na każdym stole. Nie zalecamy tego robić, zanim nie będziesz całkowicie pewien, że nie ma już żadnych ruchów.
Trudność:
W grę można grać na różnych poziomach trudności. Początkujący, średniozaawansowany i zaawansowany. W trybie dla początkujących masz tylko 1 kolor (pik). W trybie średniozaawansowanym masz 2 kolory (piki i kiery). W trybie zaawansowanym masz wszystkie 4 kolory. Cztery kolory to zdecydowanie najtrudniejsza wersja, podczas gdy 2 kolory i 1 kolor są bardziej wyrozumiałe. Niezależnie od wybranej opcji, zawsze masz 104 karty.
Czas i punktacja:
Gra mierzy czas i ruchy potrzebne do ukończenia gry. Jeśli zdobyłeś punkt, zaczynasz z 500 punktami. Za każdy wykonany ruch odejmowany jest 1 punkt. Za każdy zestaw kart usuniętych ze stołu otrzymasz 100 punktów.

Tagi: Pasjans Pająk, Pasjans Piramida , Gry Karciane, Gry Online, Darmowy Pasjans,
Gry Pasjansa, Wolny Gracz, logiczne.© pasjans pająk